Metamar

Kilka pomysłów na wykorzystanie płytek z onyksu w aranżacji wnętrza

Płytki z onyksu w aranżacji wnętrz

Płytki z onyksu doskonale nadadzą się do salonu, kuchni, łazienki czy przedpokoju. Mogą stanowić główny komponent dekoracyjny. Mniejsze i większe elementy z onyksu mogą zostać na przykład wykorzystane jako okładziny ścienne czy obudowy kominków.

Wybierając onyks na ścianę warto zdecydować się na slaby – duże, kamienne płyty z tego materiału. Zastosowane jako okładzina mogą stworzyć niepowtarzalną, podświetlaną instalację. Wystarczy za taflą onyksu umieścić odpowiednie źródło światła, które prześwietli ją na wylot, podkreślając jej strukturę. Slaby z onyksu można też zamocować we wnękach ściennych. Delikatnie oświetlone nadadzą każdemu wnętrzu bardzo przytulny, niemal magiczny charakter.

Płytki z onyksu znajdą zastosowanie w łazience – można z nich stworzyć dekoracyjny pasek wydzielający poszczególne strefy w aranżacji. Klienci wybierający onyks do łazienki najczęściej decydują się na jego beżową i rudą odmianę, doskonale współgrającą z miedzianą i złotą armaturą łazienkową.

Wyroby z onyksu świetnie odnajdą się również jako urozmaicenie ściany w minimalistycznie urządzonym przedpokoju czy korytarzu. Ze względu na ich wyjątkowo dekoracyjny wygląd będą one stanowić główny akcent pomieszczenia, nie wymagając zastosowania dodatkowych elementów ozdobnych. Użycie jasnych płytek z onyksu pozwoli rozjaśnić ten zazwyczaj ciemny i pozbawiony okna fragment mieszkania. Taka dekoracja będzie się ładnie prezentować na tle jednolitej ściany w neutralnych kolorach – bieli, szarości czy beżu. Podświetlony onyks jest niczym płomienie ognia w kominku, można siedzieć i patrzeć się w nieskończoność…

Naturalne wyroby z onyksu o złocistej barwie sprawdzą się w każdym salonie, kuchni, łazience czy korytarzu. Nadadzą im oryginalnego i szykownego wyglądu, a dzięki podświetleniu – dodadzą pomieszczeniom wyjątkowej przytulności i niezwykłej elegancji.

Rekomendowane artykuły