Metamar

Prosty sposób na udaną aranżację przedpokoju

Modne i praktyczne minimalistyczne wnętrze

Zastosowanie kamieni naturalnych pozwala połączyć funkcjonalność z wysokim poziomem estetyki. Doskonale sprawdzają się w tej roli trawertyny, które są niezwykle wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, łatwo utrzymać je w czystości i wystarczy impregnować je jedynie raz na kilka lat. Wszystkie te właściwości sprawiają, że trawertyn na podłogę to idealne rozwiązanie w przedpokoju, gdzie bardzo często mamy do czynienia z wieloma różnymi rodzajami zabrudzeń. Dodatkowo surowiec ten bardzo dobrze przewodzi i utrzymuje ciepło, dzięki czemu sprawdzi się doskonale w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Wielkoformatowe płyty kamienne można stosować również na ściany. W przedpokoju będą one bowiem znacznie lepszym rozwiązaniem niż zwykła farba, która ulega ścieraniu i łatwiej się brudzi. Można też zastanowić się nad wykonaniem trawertynu do zrobienia ramy do lustra, poręczy na balustradzie itp..

Estetyka przedpokoju

W tak reprezentatywnych pomieszczeniach jak przedpokój, warto stawiać na prostą, uniwersalną kolorystykę. Najlepsze będą zatem nowoczesne szarości i beże, które doskonale komponują się z nietuzinkową strukturą i ubarwieniem kamieni naturalnych. Trawertyny charakteryzuje neutralna paleta barw, urozmaicona piękną strukturą, zupełnie inną dla każdej kamiennej płyty, nawet tej pochodzącej z jednej partii produkcyjnej. Dzięki temu dowolnie stworzona aranżacja wnętrza z wykorzystaniem tego materiału będzie prezentowała się wyjątkowo. Trawertyn na podłogę najlepiej łączyć z gładką powierzchnią ścian utrzymanych w jasnej kolorystyce, a trawertynowe ściany stworzą najbardziej efektowny duet z drewnianym parkietem.

Nowoczesny minimalizm sprawdzi się w każdym przedpokoju, a przepis na taką aranżację to prosta kolorystyka i zastosowanie praktycznych, łatwych w utrzymaniu w czystości materiałów wykończeniowych. Efekt dekoracyjny łatwo uzyskamy, wykorzystując piękno kamienia naturalnego.  

Rekomendowane artykuły