Metamar

Jak wykorzystać kamień naturalny na podłogi? Trendy i inspiracje

Kamień naturalny to ponadczasowy materiał, który ze względu na walory estetyczne oraz trwałość cieszy się dużą popularnością w aranżacji wnętrz. Może być przepiękną ozdobą i to nie tylko ścian. Sprawdź jak wykorzystać kamień naturalny na podłogi.

Czy warto wyłożyć podłogę płytkami z kamienia naturalnego?

Kamień naturalny zachwyca niepowtarzalnymi kolorami i wzorami stworzonymi przez naturę. Jednak, czy poza tym, że dobrze się prezentuje, ma też inne zalety?

Oczywiście, że tak. Kamień naturalny wyróżnia się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Dlatego zachowuje piękny wygląd przez długie lata.

Z drugiej strony, decydując się na kamień naturalny na podłogi, pamiętaj o czyszczeniu go za pomocą odpowiednich środków oraz impregnacji. Co zapewni zabezpieczenie przed plamami czy uporczywymi zabrudzeniami.

Kamień naturalny jako ozdoba podłóg – trendy i inspiracje

Pomysłów na wykorzystanie kamieni naturalnych jest wiele. Oto kilka pomysłów na to, jak mogą stać się ozdobą podłóg w Twoim domu:

  • postaw na ponadczasową elegancję ukrytą w jasnych płytkach marmurowych (np. Glacier White). Jeśli chcesz urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu, połącz je na zasadzie kontrastu z ciemnymi meblami czy ścianami.
  • Zainspiruj się motywami zwierzęcymi, zestawiając czarne płytki (np. marmur Black Silk) z białymi na wzór zebry.
  • Stwórz ciekawe przejścia między pomieszczeniami za pomocą płytek z różnymi wzorami.
  • Spraw, aby salon czy sypialnia były bardziej przytulne, dzięki kamieniom naturalnym w ciepłych odcieniach. Zwróć uwagę np. na trawertyn Noce Gold, Classic.
  • Dopasuj kolor płytek podłogowych do mebli. Jeśli wybrałeś modne, żywe odcienie połącz kamień w stonowanym kolorze z tym, który ma odcień podobny do mebli (może być to np. marmur Rosso Levanto).
  • Jeśli chcesz bardzo uniwersalną podłogę to postaw na szare marmury jak Tundra Grey, Tundra Blue, Ice Grey, Pietra Grey, Pietra Natucca.

Nie bój się eksperymentować – kamienie naturalne dostępne są w różnych kolorach. Dlatego dają Ci wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżację wnętrz (zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym).

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *