Metamar

Armatura z kamienia – czy to funkcjonalne rozwiązanie?

Patrząc na to, jak okazale prezentuje się umywalka czy brodzik z kamienia, nikt nie ma wątpliwości, że są ozdobą łazienki. Jednak aspekt wizualny to nie wszystko. Ważna jest również funkcjonalność. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, odpowiadamy na pytanie o to, czy armatura z kamienia to funkcjonalne rozwiązanie.

Połączenie elegancji i wytrzymałości

Patrząc na kamienie naturalne, mogłoby się wydawać, że to kruchy materiał. Nic bardziej mylnego! To prawda, że zachwycają subtelną elegancją, ale nie oznacza to, że są mało trwałym materiałem. Jest wręcz przeciwnie – marmur, z którego wykonuje się piękne brodziki i umywalki z kamienia, jest trwały oraz odporny na uszkodzenia.

Marmur to nie jedyny kamień naturalny, który może być ozdobą Twojej łazienki. Równie ciekawą propozycją jest armatura z trawertynu. Musisz jednak pamiętać, że wymaga on impregnacji tak jak wszystkie inne kamienie naturalne używane we wnętrzach i w ogóle w budownictwie.

Niewątpliwą zaletą armatury z kamienia jest to, że łatwo utrzymać ją w czystości. Należy przy tym pamiętać o używaniu odpowiednich preparatów. Najlepiej sprawdzą się delikatne środki np. Płyn do mycia naczyń czy specjalistyczne, przeznaczone do kamienia, ale ogólnie dostępne w supermarketach. Należy wystrzegać się różnych mleczek, które mają drobinki ścierające powierzchnię czy produktów z chlorem.

Armatura z kamienia, która będzie ozdobą Twojej łazienki

Armatura z kamienia jest odporna na uszkodzenia i łatwa do utrzymania czystości. W jaki sposób sprawić, aby była również ozdobą Twojej łazienki?

Jesteś zwolennikiem nowoczesnej aranżacji wnętrz i cenisz sobie nieszablonowe rozwiązania? W takim razie postaw na kontrasty. Przełam stonowane kolory na ścianach, umywalką lub brodzikiem z kamienia w ciemnym odcieniu (np. marmurem BLACK SILK lub BLACK STORM). A może zależy Ci na tym, aby łazienka była przytulnym miejscem, w którym odprężysz się po ciężkim dniu? W tym przypadku wybierz kamień w ciepłym odcieniu np. marmur CREAM PINO lub trawertyn GOLD.

Mamy również materiały  do pielęgnacji wyprodukowane specjalnie do naszych kamieni, doskonale zabezpieczają powierzchnię przed brudem i osadzaniem się kamienia.

Rekomendowane artykuły