Metamar

Aranżacja łazienki z wanną wolnostojącą – jak wyeksponować strefę kąpielową?

Wanna wolnostojąca to element wystroju łazienki, o którym marzy wiele osób. Daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o aranżację. Dlatego, aby wyeksponować strefę kąpielową, możesz zdecydować się zarówno na marmurytrawertyny, jak i inne materiały. Jak spośród tylu możliwości wybrać aranżację, która sprosta Twoim wymaganiom?

Niepowtarzalna i elegancka łazienka

Marmury w łazience są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie elegancki, a zarazem niepowtarzalny wystrój wnętrz. Marmur występuje w różnych wersjach kolorystycznych dlatego bez problemu znajdziesz odcień, który będzie idealnie pasował do wystroju Twojej łazienki.

W wyeksponowaniu strefy kąpielowej z wanną wolnostojącą pomogą Ci płytki marmurowe na podłodze lub wielkoformatowe płyty kamienne, którymi możesz udekorować ściany wokół wanny. Do wyboru masz marmury w różnych wersjach kolorystycznych zarówno jaśniejszych, jak i ciemniejszych:

  • jasne (np. Royal White, Vanilla, Glacier White) – idealne do eleganckich łazienek w klasycznym stylu;
  • ciemne (np. Armani Brown, Mont Grey, Fantastic Grey) – pasują do jednego z najnowszych trendów aranżacyjnych, czyli łazienek utrzymanych w ciemnych barwach z wanną wolnostojącą w odważnych odcieniach (np. ciemna zieleń, granat);

Trawertyny w łazienkach o minimalistycznym wystroju

Trawertyn jest niezwykle piękny sam w sobie dlatego dobrze, sprawdza się w przypadku minimalistycznego wystroju wnętrz, bez zbędnych dodatków. W celu wyeksponowania strefy kąpielowej możesz zastosować zarówno wielkoformatowe płyty kamienne, jak i płytki podłogowe z trawertynu.

Dzięki dużemu wyborowi odcieni możesz wybrać ten, który będzie najlepiej pasował do wolno stojącej wanny oraz innych elementów łazienki. W przypadku pomieszczeń urządzonych w modnym stylu rustykalnym sprawdzi się np. Alabastrino Rustic. Z kolei jeśli stawiasz na odważne ciemne aranżacje, możesz wybrać np. Silver Brown.

Rekomendowane artykuły