Metamar

Nowoczesny prysznic – zainspiruj się wyjątkowymi projektami

Planując remont łazienki, warto przyjrzeć się nowoczesnym, modnym rozwiązaniom. Aranżacja łazienki bywa niemałym wyzwaniem. Projekt powinien łączyć funkcjonalność i estetykę. Należy uwzględnić też wymiary łazienki. Jednym z aktualnie obowiązujących trendów jest prysznic walk-in. Kabina tego typu wygląda ekskluzywnie, a zarazem posiada wszystko, czego oczekuje się od domowego prysznica. W jaki sposób ją zaprojektować?

Czym jest prysznic walk-in?

Prysznic walk-in to półotwarta strefa kąpielowa. To nowoczesne rozwiązanie charakteryzuje konstrukcja pozbawiona kabiny. Jedynym elementem, jaki oddziela prysznic od pozostałej części łazienki, jest ścianka. Ścianka może być szklana. Wyjątkowe projekty zakładają łączenie szkła i droższych, ale za to ekskluzywnych materiałów, jak płytki marmurowe. Marmur to materiał szlachetny, a jednocześnie bardzo wytrzymały. Jego właściwości docenia się w budownictwie od lat. 

Łazienka z płytkami marmurowymi na ścianie

Płytki marmurowe będą stanowić świetne wykończenie nie tylko ścianek strefy kąpielowej. Biały, czarny lub szary marmur idealnie łączą się z innymi naturalnymi surowcami. Jeśli w łazience przeważa marmur, pomieszczenie będzie stwarzać wrażenie surowego, na wzór skandynawski. Jeśli łazienka ma mieć cieplejszy charakter, kamień powinien być dodatkiem np. jedynie w ścianach lub blacie.

Szary marmur podkreśla surowość wnętrza. Można go komponować zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi dodatkami. Poleca się go szczególnie do nowoczesnych, wytwornych, minimalistycznych łazienek. Kamień ten, naturalnie poprzecinany białymi żyłkami, ładnie współgra z drewnem, tworząc piękny i harmonijny duet.

Prysznic walki-in to nowoczesna forma zagospodarowania przestrzeni kąpielowej. Zastosowanie w niej płytek marmurowych uczyni projekt wyjątkowym i niezwykle eleganckim.

Rekomendowane artykuły