Metamar

Marmur i światło LED-owe – czyli przepis na piękne schody

Schody to niezbędny element w architekturze każdego domu piętrowego lub wielopoziomowego mieszkania. Jednak ich funkcje nie muszą ograniczać się do czysto praktycznych. Dobrze wykonane, dopasowane do całej aranżacji schody stanowią swoistą dekorację przestrzeni. Marzysz o pięknych schodach, które przez lata będą zdobić Twoje wnętrza? Idealnym rozwiązaniem będą luksusowe schody z marmuru podświetlane LED-owo. Dowiedz się, co czyni je tak wyjątkowymi!

Schody z marmuru – wprowadź luksus do swojego domu 

Wytrzymałość surowca wykorzystanego do produkcji schodów ma niebagatelne znaczenie, ponieważ jest to jeden z najsilniej eksploatowanych elementów aranżacji wnętrza. Czy istnieje materiał, który łączy w sobie trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz luksusowy wygląd? Jak najbardziej! Marmur to kamień naturalny o szlachetnym pięknie, które nie słabnie pomimo upływu lat. Co więcej, jest prosty w pielęgnacji i konserwacji. Wykonane z niego schody można nazwać kwintesencją nowoczesnej elegancji. Zaawansowana obróbka marmuru pozwala osiągnąć szerokie spektrum efektów estetycznych. Możesz zdecydować się na stopnie w klasycznej, grafitowej barwie lub wybrać bardziej ekstrawagancką opcję. Czarny kamień ze złotymi wzorami lub wykończony na lustrzany połysk biały marmur prezentują się wprost królewsko! Naturalne elementy we wnętrzu dodają aranżacji ciepła i przytulności, co jest dodatkowym argumentem za tym, by wybrać schody z marmuru. 

Podświetlenie LED na schodach – bezpieczeństwo w parze z designem

Oświetlenie może zadecydować o charakterze wnętrza. Warto wykorzystać je do podkreślenia walorów wizualnych stopni z marmuru. Takie rozwiązanie jest nie tylko efektowne, ale też zwiększa bezpieczeństwo użytkowania schodów. Decydując się na podświetlenie schodów lampami LED, najlepiej zastosować inteligentny system z czujnikiem ruchu. Stopnie zostaną oświetlone, gdy tylko domownik znajdzie się w ich pobliżu. Taśmy LED można zamontować pod stopniami, a także na poręczy schodów, by oświetlić także fragment ściany. Pięknie oświetlone schody z naturalnego kamienia doskonale będą się prezentowały wieczorami. Gasząc pozostałe światła w mieszkaniu, można stworzyć niepowtarzalny klimat podczas romantycznej kolacji we dwoje czy spotkania z przyjaciółmi. Jeżeli zdecydujesz się na taśmy LED typu RGB, uzyskasz możliwość zmiany koloru podświetlenia.

Marmurowe schody ze światłem LED są trwałe, proste w pielęgnacji, bezpieczne, a ponadto efektowne jak mało który element aranżacji. To niezawodny sposób, by wprowadzić do wnętrza powiew luksusu i nowoczesności. Jeżeli więc marzy Ci się dom niczym z hollywoodzkiego filmu, koniecznie przemyśl wybór schodów z naturalnego marmuru podświetlanych LED-owo! 

Rekomendowane artykuły