Metamar

Kamienie naturalne – te trendy warto znać

Kamienie naturalne są wykorzystywane do aranżacji wnętrz od wielu lat. Zachwycają mnogością kolorów, wzorów, faktur. Dzięki temu można z ich pomocą stworzyć wiele oryginalnych aranżacji. Sprawdź jakie trendy, jeśli chodzi o kamienie naturalne, obowiązują w ostatnich latach.

Kamienie naturalne – trendy, które warto znać, jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalną aranżację wnętrz

Pomysłów na stworzenie niepowtarzalnej aranżacji wnętrz z pomocą kamieni naturalnych jest naprawdę dużo. Trudno zdecydować się, który z nich jest najlepszy. Dlatego, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przedstawiamy kilka trendów z wykorzystaniem kamieni naturalnych, które możesz rozważyć przy własnych projektach aranżacyjnych.

Różne odcienie szarości – dominujący trend z wykorzystaniem kamieni naturalnych

Szarość prezentuje się świetnie w zestawieniu z różnymi kolorami. Zarówno tymi klasycznymi (bielą, czernią), jak i żywszymi (np. modną ostatnio zielenią).

Dlatego, jeśli szukasz koloru, który nie sprawi Ci problemów, jeśli chodzi o dobór mebli itd. płytki w różnych odcieniach szarości, będą strzałem w dziesiątkę. W naszej ofercie znajdziesz m.in. elegancki marmur Tundra Grey, Bianco Neve czy Earth Grey.

Połączenia z innymi materiałami naturalnymi

Przy urządzaniu mieszkania stawiasz na naturalne materiały? W takim razie pewnie ucieszy Cię, że jednym z trendów jest łączenie kamieni naturalnych z innymi naturalnymi materiałami. Może być to drewno.

W zestawieniu z kamieniami naturalnymi wygląda bardzo elegancko i nowocześnie. Nie oznacza to jednak, że takie połączenie sprawdza się jedynie w gabinecie czy salonie. Często można spotkać je w łazienkach. Białe lub beżowe płytki marmurowe ze złotym żyłkowaniem przełamane elementami z jasnego drewna sprawiają, że łazienka wygląda luksusowo.

Wielkoformatowe płyty kamienne

Płytki zrobione z kamieni naturalnych nie muszą mieć wcale małych rozmiarów. Bardzo efektownie wyglądają wielkoformatowe płyty kamienne. Sprawdzą się świetnie w gabinecie, a także innych pomieszczeniach, gdzie zależy Ci na oryginalnej i eleganckiej dekoracji.

Blaty i inne funkcjonalne powierzchnie z kamieni naturalnych

Kamienie naturalne zawdzięczają dużą popularności nie tylko temu, że wyglądają efektownie i zachwycają różnymi kolorami, wzorami oraz fakturami. Są cenione również za wyjątkową trwałość oraz odporność na działanie różnych czynników. Mogą służyć przez wiele lat, nie tracąc przy tym swojego uroku.

Dlatego marmur oraz inne kamienie naturalne wykorzystywane są do tworzenia różnych funkcjonalnych powierzchni. Jedną z najpopularniejszych są blaty marmurowe. Są ozdobą nowoczesnych kuchni, a także gabinetów.

Kamienie naturalne mogą być wykorzystywane również do produkcji pięknych i trwałych schodów, parapetów wewnętrznych czy ram kominkowych. Ponadto są wyjątkową ozdobą zewnętrznych części budynku. Należy przy tym pamiętać o impregnacji oraz regularnym czyszczeniu za pomocą specjalnych środków przeznaczonych do tego typu materiałów.

Rekomendowane artykuły