Metamar

Mozaika kamienna – jakie wzory są obecnie modne?

Mozaika z kamienia naturalnego to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie niepowtarzalnych, przyciągających wzrok dekoracji wnętrz. Odpowiednio użyte są one w stanie dodać nieco elegancji i wyrafinowania właściwie w każdym wnętrzu, niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujesz. Jakie wzory są obecnie modne, jeśli chodzi o mozaikę kamienną?

Mozaika kamienna – w jakich miejscach się sprawdzi?

Odpowiedź na to pytanie jest krótka: (niemal) wszędzie. Mozaika kamienna to takie rozwiązanie, które jednocześnie jest i eleganckie, i nowoczesne. Można z powodzeniem zastosować ją w lokalach o różnorodnym pomieszczeniu. Sprawdzi się np. w miejscach tj. mieszkanie (salon, łazienka, kuchnia, sypialnia), lokal firmowy (sala dla gości, recepcja), a także kościoły, miejsca kultu itp. – jak widać, możliwości jest naprawdę wiele.

Sytuację dodatkowo ułatwia fakt, że mozaiki kamienne są dostępne w niezwykle szerokiej gamie kolorów oraz wzorów.

Sprawdź, jakie mozaiki z marmuru i trawertynu są na topie w ostatnich latach.

Mozaika z kamienia jodełka

Wzór typu jodełka to interesujące połączenie dla każdego, komu zależy  na elegancji oraz precyzji. Jest to popularna, choć, co ciekawe, dość wyrafinowana technika układania mozaiki. Polega ona na układaniu kawałków marmuru w takie zygzaki, które przypominają gałązki drzewa (jodły). Takie rozwiązanie jest dość uniwersalne i może być z powodzeniem stosowane w celu ozdobienia podłogi, ściany, kominka itp. Właściwie w każdym miejscu możliwe jest stworzenie z użyciem jodełki niepowtarzalnej dekoracji wnętrza.

Mozaika kamienna cegiełka

Jest to rozwiązanie przeznaczone dla każdego, kto hołduje klasycznym, prostym rozwiązaniom. Stworzona w ten sposób mozaika składa się z dziesiątek lub setek niewielkich, prostokątnych elementów, które przypominają swoim wyglądem – jak sama nazwa wskazuje – ceglany mur. Taki sposób stworzenia mozaiki kamiennej sprawdzi się w przypadku osób, które preferują regularne wzornictwo.

Mozaika z kamienia oktagon

Ten marmurowy lub trawertynowy wzór składa się z dużych ośmiokątów (oktagonów). Dzięki takiemu połączeniu można stworzyć dość efektowne wzór, który przykuwa uwagę już od progu. Sprawdzi się szczególnie w charakterze dekoru, który możesz zastosować w salonie lub sypialni.

Mozaika kamienna heksagon

Płytki heksagonalne w ostatnich latach cieszą się bardzo dużą popularnością. W naszej ofercie nie mogło więc zabraknąć mozaiki kamiennej z wykorzystaniem tego wzoru, który określa się też niekiedy jako plaster miodu. To uniwersalny wybór, który sprawdzi się w zasadzie w każdym projekcie. Mozaikę z kamienia naturalnego heksagon polecamy zwłaszcza do wnętrz skandynawskich – dzięki niemu zdynamizujesz aranżację, nie zaburzając minimalistycznej kompozycji. 

Mozaika z kamienia plecionka

W tym przypadku podłużne, najczęściej prostokątne elementy są ułożone względem siebie prostopadle (przypomina splot włókien w tkaninie). Jest to wzór, który już od dziesięcioleci ceni się z uwagi na estetykę oraz regularność wykonania. Kamienna mozaika plecionka pozwala uzyskać trójwymiarowy efekt. Rekomendujemy jej dodatkowe oświetlenie (np. przy pomocy taśmy ledowej), co pozwoli wydobyć jej pełen potencjał dekoracyjny.

Mozaika kamienna Pinwheel

Jest to ciekawe połączenie, do którego wykorzystuje się kawałki marmuru lub trawertynu w dwóch różnych kolorach. Ciemniejszy z nich to niewielkie kwadratowe kostki okolone przez jaśniejsze, prostokątne fragmenty ze wszystkich stron. Taka mozaika kamienna sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ale my polecamy taki szczególnie do łazienki – może stanowić ładne tło dla lustra lub wyznaczyć miejsce ustawienia umywalki.

Dlaczego warto zdecydować się na wykorzystanie mozaiki kamiennej we wnętrzu?

Mozaika kamienna to ciekawy sposób na aranżację pomieszczenia. Sprawdzi się zarówno jako wykończenie dużych powierzchni (sprawdź: mozaika kamienna na ścianę, mozaika kamienna na podłogę), ale także w charakterze dekoru. Ozdobny pas z mozaiki sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Może też podkreślić ważne miejsce w aranżacji wnętrza, np. jako tło dla logo Twojej firmy w aranżacji biura. Zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem. Oferujemy mozaiki kamienne z marmuru, trawertynu i wapienia dostępne w szerokim zakresie kolorów i wzorów.

Rekomendowane artykuły