Metamar

Trawertynowy taras. Zastosowanie trawertynu na zewnątrz budynku

Trawertyn — kamień o wszechstronnych właściwościach

Trawertyn to skała osadowa, odporna na mróz. To jeden z kilku kamieni naturalnych wykorzystywanych na zewnątrz, w tym do budowy tarasów, a także chodników, elewacji, ścieżek itd..

Cechą charakterystyczną tego kamienia są powierzchniowe wgłębienia i dziurki, które powstają naturalnie. Można je wypełnić, stosując odpowiednie wypełniacze lub pozostawić otwarte.

Trawertyn z powodzeniem może być stosowany jako kamień naturalny do wykończenia tarasów. Montaż trawertynu może być wykonany na piasku lub na wylewce. Jego główną zaletą pod tym względem jest przede wszystkim twardość. Jednocześnie jest to kamień stosunkowo łatwo poddający się obróbce, dlatego też można go dowolnie ciąć i szlifować, uzyskując oczekiwane efekty.

Trawertyn odpowiada współczesnym trendom architektonicznym. Szczególnie dobrze prezentuje się na tle prostych, stylowych aranżacji, dlatego często wykorzystywany jest do wykańczania przestrzeni urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Wyróżnia go niepowtarzalna struktura oraz ciepłe kolory.

Ekologiczny charakter trawertynów Metamar

Trawertyny firmy Metamar pochodzą z najlepszych kopalń m.in. na terenie Turcji. Odpowiednio przygotowane kamienie naturalne mogą być zastosowane do wykonania blatów kuchennych i łazienkowych, okładziny ścienne, wykończenia podłóg. Sprawdzą się również na zewnątrz, np. do wykonania tarasu.

Trawertyn wyróżnia się charakterystycznymi dziurkami, które w Metamar wypełniane są kolorystycznie dobranym cementem lub pozostają nienaruszone — zgodnie z życzeniem Klienta. Metamar nie używa jednak żywic do wypełniania trawertynu. Dlaczego? Stosowane w przemyśle kamieniarskim syntetyczne żywice utwardzające kamień są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Trawertyny Metamar wyróżniają się bardzo dobrą jakością i twardością, dlatego nie wymagają stosowania żywic, wystarczy stosowne użycie cementu. Dzięki temu firma dostarcza wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne kamienie naturalne, które jednocześnie spełniają wszelkie standardy ekologiczne.

Rekomendowane artykuły