Metamar

Ściana z kamieni naturalnych – sposób na modną aranżację tarasu

Współczesny wystrój wnętrz, ale również kompleksowego wykończenia obiektów mieszkalnych z zewnątrz coraz częściej wykorzystuje elementy naturalne. Są one doskonałym sposobem na stworzenie oryginalnej przestrzeni, ale przede wszystkim są rozwiązaniem trwałym. Ogromnym atutem tego typu aranżacji jest przede wszystkim wszechstronność, jeśli chodzi o łączenie materiałów. Naturalny kamień doskonale komponuje się z drewnem, ale też szkłem, czy elementami metalowymi. Poprzez jego wykorzystanie stworzony zostaje budynek w ponadczasowym, eleganckim stylu.

Doskonały sposób na wykończenie tarasu – trawertyn

Materiał ten w budownictwie wykorzystywany jest od czasów starożytnych. To składa osadowa, wydobywana w kamieniołomach w postaci bloków. Następnie jest w odpowiedni sposób przecinania i obrabiania w celu uzyskania elementów nadających się do montażu na fasadzie budynku. Urok trawertynu tkwi w ciekawej kolorystyce, lekkiej chropowatości, która nadaje dodatkową, ciekawą fakturę ścianom. Unikalność wzorów umożliwia oryginalne rozplanowanie ułożenia płytek i ogromną wszechstronność, jeśli chodzi o finalną kompozycję. Z pewnością jest to rozwiązanie ponadczasowe, a przede wszystkim bardzo trwałe, czego dowodzą pozostałości antycznych budowli, w których wykorzystano ten materiał.

Dlaczego estetyczne wykończenie tarasu jest tak ważne?

Obok fasady budynku, która pełni funkcję reprezentatywną, współczesne tarasy także spełniają ważną funkcję. W okresie wakacyjnym mogą pełnić funkcję wypoczynkową, zamienić się w miejsce spotkań rodzinnych czy po prostu zastępować salon. Ściana z kamieni naturalnych to dodatkowy element dekoracyjny, powszechnie wykorzystywany w architekturze. Naturalne elementy stanowić będą uzupełnienie podłogi tarasu, niezależnie, czy jest ona wykonana z płytek, drewna czy również kamienia. Dodatkowo meble ogrodowe, tak samo metalowe, jak również drewniane, prezentują się okazale na tle ciekawej kompozycji kamiennej. To, jak duża powierzchnia zostanie wykończona przy pomocy płytek z trawertynu, zależne jest w dużej mierze od stylistyki budynku oraz gustu właścicieli. Może stanowić tylko element łączący podłogę tarasu ze ścianą, może jednak być wykorzystany w celu stworzenia rozbudowanej kompozycji ozdobnej.

Rekomendowane artykuły