Witamy na naszym blogu

Dlaczego projektanci tak chętnie sięgają po kamień naturalny?

Moda ulega ciągłym zmianom. W ostatnich latach możemy zauważyć np. pewien trend na wykorzystanie naturalnych materiałów wykończeniowych w aranżacji wnętrz. Jednym z nich jest kamień naturalny. Trawertyny, wapienie, marmury znajdują coraz większe zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Z czego wynika ta moda? Co skłania projektantów, by w swoich aranżacjach sięgać właśnie po takie materiały.

Dlaczego schody z kamienia będą lepsze niż te wykończone w drewnie? 

Urządzanie domu i wybór materiałów stawia przed właścicielami konieczność podjęcia wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest rodzaj wykończenia schodów. Wybór coraz częściej pada na kamień naturalny. Znany od wieków materiał wykorzystywany w budownictwie i wykończeniu wnętrz stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych schodów z drewna. Dlaczego?

Podłoga z kamienia naturalnego – czy nie będzie zbyt śliska?

Wiele osób, które rozważają zakup płytek podłogowych z kamienia naturalnego, zastanawia się nad tym, czy nie będą one zbyt śliskie. To kwestia ważna nie tylko jeśli chodzi o wybór płytek łazienkowych. Czy płytki trawertynowe i marmurowe mogą być antypoślizgowe?

Tundra Grey – jeden z najpopularniejszych marmurów na rynku światowym

Marmur turecki ostatnimi czasy zyskuje coraz większą popularność na rynku ze względu na estetyczną i ciekawą strukturę oraz dużą wytrzymałość. Używany jest zarówno w obiektach publicznych, jak i domach prywatnych. Tureckie marmury wykorzystywane są najczęściej jako płytki okładzinowe, blaty kuchenne i elementy wykończeniowe. Wśród nich dużą popularnością cieszy się marmur Tundra Grey.

Podświetlane slaby z onyksu – sposób na niepowtarzalną aranżację

Onyks dzięki swojej krystalicznej budowie jest łatwy w obróbce i polerowaniu. Co więcej, występuje w wielu wersjach kolorystycznych, między innymi: bieli, beżu, różnych odcieniach brązu, pomarańczy, czerwieni  i innych. Największa zaletą onyksu jest jego dobra przepuszczalność światła, którą można ciekawie wykorzystać w aranżacji wnętrza.

Najlepsze sposoby wykorzystania trawertynu w Twoim domu

Trawertyn wykorzystywany w aranżacji wnętrz jest praktycznym i stylowym materiałem. Wyglądem i właściwościami przypomina marmur, dlatego idealnie nadaje się do różnych prac wykończeniowych. Sprawdźmy, jak możemy wykorzystać ten naturalny kamień w naszym domu.

Jak dbać o płytki z trawertynu?

Trawertyny, podobnie jak marmury czy wapienie, są kamieniami naturalnymi i wymagają pielęgnacji. Podatność na zabrudzenia uzależniona jest również od techniki wykończenia. W jaki sposób dbać o trawertyny?

Prosty sposób na udaną aranżację przedpokoju

Przedpokój to wizytówka całego domu, którą nierzadko bardzo trudno jest utrzymać w nienagannej czystości. Warto zatem urządzać to pomieszczenie prosto i funkcjonalnie, a doskonałym materiałem, który pozwala osiągnąć taki efekt, są wielkoformatowe płyty kamienne, na przykład z trawertynu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.