Witamy na naszym blogu

Kamień naturalny w nowoczesnych aranżacjach

Kamień to jeden z naturalny materiał, który towarzyszy nam od wieków w naszych domach, budynkach użyteczności publicznej, biurach, obiektach handlowych i usługowych itd. Od starożytności po współczesność jest synonimem trwałości, uniwersalności, a często nawet luksusu. I chociaż kojarzy się przede wszystkim z klasycznymi wnętrzami, doskonale “czuje się” również w przestrzeniach nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych. We współczesnej odsłonie nabiera jednak zupełnie innego charakteru.

Płyty wielkoformatowe to produkty wykończeniowe, które cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Szczególne uznanie znajdują wśród miłośników nowoczesnych trendów w architekturze wnętrz. Tworzą doskonałe tło dla minimalistycznych aranżacji, które stosowane są zarówno w obiektach komercyjnych, użytku publicznego, jak i budynkach mieszkalnych.

Jak dbać o elementy z kamienia naturalnego w ogrodzie?

Kamień naturalny może być użyty do wykończenia wnętrz, ale świetnie nadaje się również do stworzenia unikalnych elementów architektury ogrodowej. Z różnych rodzajów kamieni naturalnych tworzy się m.in. tarasy, ścieżki, krawężniki, schody, ogrodzenia, a nawet ławki, donice czy ogrodowe rzeźby.

Budowlany i architektoniczny potencjał wapieni

Wapień to skała, która znajduje powszechne zastosowanie w budownictwie i aranżacji wnętrz. Zwykle występuje w odcieniach bieli, ale można znaleźć też zabarwione wapienie. Najbardziej docenianą cechą tego kamienia jest jego wysoka odporność na wiele czynników zewnętrznych, w tym warunki pogodowe. Z wapieni często wykonuje się fasady i elewacje, które nadają budynkowi unikalny wygląd. Niemniej mogą być zastosowane również do stworzenia innych elementów aranżacyjnych we wnętrzach i na zewnątrz obiektów.

Trendy aranżacyjne: połączenie kamienia naturalnego z drewnem i metalem

Współcześnie architekci wnętrz coraz częściej sięgają po naturalne materiały, takie jak kamień, drewno i metal. Powrót do naturalności widać nie tylko w ekskluzywnych obiektach aranżowanych przez profesjonalistów, ale również w naszych domach i mieszkaniach. Uniwersalne tworzywa naturalnego pochodzenia cechują się nie tylko wyjątkowym urokiem, ale również praktycznymi właściwościami, funkcjonalnością oraz trwałością. Są nie tylko przyjazne człowiekowi, ale również ekologiczne. I co ważne, doskonale ze sobą współgrają, tworząc niebanalne kompozycje wnętrzarskie.

Jak pielęgnować o onyks w mieszkaniu?

Onyks zachwyca swoją wielobarwnością, krystaliczną strukturą i wyjątkową zdolnością przepuszczania światła. To kamień dekoracyjny, który prezentuje się świetnie w różnych zestawieniach aranżacyjnych, jednak swoje prawdziwe oblicze “pokazuje” dopiero po odpowiednim podświetleniu.

Trawertynowy taras. Zastosowanie trawertynu na zewnątrz budynku

Trawertyn to kamień naturalny, którego naturalne piękno i niewątpliwe właściwości doceniano już w starożytności. To właśnie z niego powstała jedna z najbardziej znanych budowli na świecie — rzymskie Koloseum. Jego urok zachwyca po dziś dzień, dlatego chętnie używany jest do wykańczania wnętrz. Sprawdza się również na zewnątrz, np. jako materiał do stworzenia unikalnego tarasu.

Jaki kamień naturalny wybrać do wykonania ścieżki ogrodowej? 

Kamień naturalny to doskonały materiał do wykonania ogrodowych aranżacji. Najistotniejszą jego cechą jest oczywiście naturalność, dzięki której świetnie wtapia się w otoczenie, a z roku na rok nabiera szlachetniejszego wyglądu i charakteru. Ogród stanowi więc idealne otoczenie dla kamieni, które występują w roli różnych dekoracyjnych lub użytkowych elementów wokół domu. Kamień ogrodowy może być wykorzystany m.in. do wykonania ścieżki.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.